
Czym jest ubezpieczenie mieszkania z cesją na bank?
Ubezpieczenie mieszkania lub domu w związku z zaciągnięciem kredytu na ich zakup czy budowę, jest obowiązkowe. Co więcej, chociaż ubezpieczenie opłacać musimy sami, to konieczna jest […]
Bank bierze pod uwagę każdy możliwy aspekt naszego życia, nawet nasz wiek, aby upewnić się, że będziemy w stanie przez następne kilkadziesiąt lat co miesiąc wpłacać do banku niebagatelną ratę za kredyt hipoteczny. Sprawdźmy więc, jak pracować nad swoją zdolnością kredytową, aby uzyskać kredyt na upragnioną nieruchomość.
Kredyt hipoteczny bez zdolności? Niestety nie istnieje taki precedens. Pieniądze pożyczane na zakup nieruchomości sięgają bardzo wysokich kwot, a w razie niewypłacalności bez żadnej przesady można mówić o rozgrywających się tragediach rodzinnych. Niewywiązywanie się z ustaleń kredytu hipotecznego równa się utracie dachu nad głową. Dlatego banki zabezpieczają się na różne sposoby i udzielają kredytu hipotecznego wyłącznie osobom wiarygodnym – nie tylko dla własnego dobra, ale także dla dobra swoich klientów.
Do równania na zdolność kredytową wchodzą przeróżne czynniki, a całość wyliczana jest poprzez system komputerowy. Dopiero po takiej wstępnej analizie komputerowej naszą sprawą o kredyt hipoteczny może zająć się osoba z krwi i kości. Jeśli jednak nie przejdziemy tego pierwszego, najważniejszego testu – dostaniemy odmowę z automatu.
Wbrew pozorom zdolność kredytowa to nie tylko wysokość zarobków. Zdolność kredytowa to kapitał, który pozostaje po odliczeniu od wysokości zarobków stałych miesięcznych wydatków. Nawet więc gdy nasza pensja będzie sięgała 10 tysięcy złotych miesięczne, to nasza zdolność kredytowa będzie stosunkowo niska, jeśli 90% naszych zarobionych pieniędzy będziemy co miesiąc przeznaczać na wydatki stałe. Nie bez znaczenia jest także rodzaj naszej umowy – czy jesteśmy zatrudnieni na umowie o pracę, umowie zlecenia czy może działamy jako osoba samozatrudniona.
Wydatkami stałymi mogą być rachunki za media, szeroko rozumiane koszty utrzymania się, ale także inne zobowiązania pożyczkowe czy kredytowe. Być może prowadzimy przedsiębiorstwo gospodarcze w początkowej fazie rozwoju i musimy w nie sporo inwestować?
Jest wiele rzeczy, nad którymi można popracować, zanim znów zwróci się z wnioskiem o udzielenie kredytu hipotecznego do banku.
Jak dostać kredyt hipoteczny bez zdolności kredytowej? Ostatecznie jeśli nic nie pomaga w osiągnięciu preferowanej przez bank wysokości zdolności kredytowej, pozostaje nam poprosić o pomoc kogoś o nieskazitelnej historii kredytowej i prężnej zdolności kredytowej. Taka osoba może być współkredytobiorcą lub jedynie pełnić rolę żyranta. Współpraca z taką osobą pomoże nam uzyskać upragnioną wiarygodność w oczach banku.
Jeśli jednak osoby ubiegające się o kredyt posiadają wkład własny bądź zabezpieczenie w postaci nieruchomości wówczas z pomocą przyjdzie Ambulatorium Kredytowe, w którym nie patrzymy na brak zdolności kredytowej przedstawionej przez banki. Zachęcamy do kontaktu i przedstawienia nam Państwa aktualnej sytuacji.